У чому різниця між термотрансферним і сублімаційним друком?
Нанесення зображень на тканину або інші матеріали користується великим попитом не тільки для створення сувенірної продукції, а й для реалізації унікальних дизайнерських рішень, створення подарунка або прикраси речей. Існує два способи перенесення зображення – термотрансферний і сублімаційний. І якщо перший можна використовувати в домашніх умовах, то другий вимагає професійного підходу.
Інтернет-магазин FOTOINK пропонує великий асортимент термотрансферного паперу для струменевого друку, а також якісні сублімаційні витратні матеріали від відомих виробників. Щоб визначитися з вибором, потрібно спочатку розібратися, в чому ж полягає різниця між двома видами друку.
Сублімаційний друк
Процес являє собою перенесення зображення на пластик, тканину, кераміку або інший матеріал із збереженням подальшої стійкості малюнка. При цьому сублімаційні чорнила спочатку переводяться у газоподібну форму шляхом їх нагрівання до +200 градусів, проникають в структуру підготовленої заготовки, після чого проходять процедуру конденсації для повноцінного інтегрування в поверхню.
Для цього складного і багатоетапного процесу потрібне спеціальне обладнання та витратні матеріали. Крім того, далеко не всі заготовки відповідають вимогам і можуть використовуватися для перенесення. До того ж і сам сублімаційний друк відрізняється високою складністю та багатокомпонентністю. Тому для такого варіанту перенесення малюнка знадобиться спеціально обладнане приміщення з професійним струменевим принтером і термопресом.
Вимоги до заготовок
Переносити зображення можна на різні матеріали, якщо вони відповідають таким вимогам:
- витримують вплив температури +200 градусів і вище;
- мають білий або інший світлий колір;
- не мають вираженої фактури;
- здатні до утримання фарбувального пігменту.
Наприклад, якщо мова йде про тканини, в складі має бути не менше 50% синтетичних волокон. Більш того, чим вищий вміст синтетики, тим яскравішим і стійким буде малюнок.
Переваги та недоліки сублімації
Малюнок, нанесений за допомогою сублімації, відрізняється прекрасною деталізацією та довговічністю. Він стійкий до ультрафіолету, не боїться прання або миття, довгий час не втрачає насиченість кольору. При цьому не потрібно готувати зображення.
Що стосується недоліків, то до них можна віднести необхідність використання дорогої техніки та висока вартість такого друку через ціни витратних матеріалів. Звичайно, якщо займатися цим професійно, рентабельність сублімації збільшується в рази.
Термотрансферний друк
Відомий і популярний метод, який легко застосовується в домашніх умовах. Для даного виду друку знадобиться звичайний струменевий принтер і сублімаційний папір, а також водорозчинні чорнила. Перед використанням необхідно зробити обрізку роздрукованого малюнка по контуру. Перенесення зображення здійснюється за допомогою праски, а готовий принт буде виглядати, як тонка наклейка.
Такий метод підходить виключно для якісних бавовняних тканин. Є папір для світлих і темних матеріалів.
До переваг можна віднести:
- простота процесу;
- доступна вартість;
- можливість використання звичайного струменевого принтера.
Але готова робота недовговічна, вимагає тільки делікатного режиму прання в холодній воді і витримує не більше 20 циклів.
У нашому інтернет-магазині представлені оригінальні витратні матеріали для сублімації і термотрансферу. При необхідності наші фахівці допоможуть підібрати папір, чорнила, термоскотч та інші товари для якісного перенесення малюнка на різні матеріали.
Оформити покупку ви можете на нашому сайті через зручну форму замовлення, а також за допомогою месенджерів або самовивіз у Дніпрі.